Cestování a přednášky

Co dělám, když nepracuji...

Mimo svůj pracovní život se věnuji tanci různých druhů - vzdušné akrobacii a swingu, kdysi jsem hrála na flétnu, klarinet a saxofon. Co mě ale naplňuje nejvíce je cestování.

Snažím se cestovat jak jen mi pracovní vytížení, finance a veřejná doprava dovolí. A i když ve více lidech má objevování nových míst jednoznačně své výhody, v posledních letech jsem se nadchla do sólocestování. Jedná se pro mne o nejlepší psychohygienu a možnost poznávat nové destinace a lidi naprosto svobodně a nezávisle, což si neskutečně užívám. 

Snažím se vybírat méně turisticky vyhledávané lokality a jako samotná "Hruška v krosně" se setkávám se zážitky opravdu všech možných druhů - jak převážně pozitivních, tak negativních. O svých cestách občas přednáším pro známé i ve školách.

V případě zájmu je možné představit:

  • absolvování Svatojakubské poutní cesty z Porta do Santiago de Compostela (2022),
  • zážitky z desetidenní výpravy stopem po Evropě v rámci Letní akce X-Challenge, s různorodými výzvami a checkpointy po státech západní Evropy s budgetem 100 Eur na osobu (2022)
  • sólocestu po Slovinsku plnou mnoha zajímavých cestovatelských setkání i adrenalinových zážitků (2021),
  • měsíční sólocestu po Západní Ukrajině od Užhorodu, Koločavy až po Kyjev, s nezapomenutelnou dvoudenní návštěvou Černobylské oblasti (2019),
  • měsíční sólocestu po Maďarsku a jeho známých i naprosto neznámých zákoutích (2018),
  • měsíční sólocestu po Polsku, Litvě a Lotyšsku s návštěvou Lotyšské "Pripjati" či tajemné Litevské Hory křížů, s okouzlující přírodou, opuštěnými plážemi i písečnými dunami, a s několika (nejen) Polskými nahlédnutími do historie (2017),
  • několik týdnů strávených "Sama samotinká mezi Italy" a sbírání mých prvních sólocestovatelských zkušeností ještě v rádoby "bezpečné" západní civilizaci (2016 + 2015),
  • kratší cesty po Portugalsku, Polsku, Maďarsku, atd., 
  • výběr nejzajímavějších zážitků, které mohou samotnou cestovatelku potkat, a sdělit na co se připravit, případně přidat pár osvědčených tipů na to, co se na (nejen) měsíční sólocesty trávené po Couchsurfingu, hostelech a občas i hotelech hodí mít s sebou. Včetně informací na kolik tento styl cestování může vyjít. 

Pro zájemce je možné nahlédnout do mé cestovní Facebookové skupiny Hruška v krosně zde.

Na podmínkách uskutečnění přednášky se s vámi ráda domluvím telefonicky či po emailu.